Bundesliga/ Kthehet baraspesha në “Red Bull Arena”, Leipzig reagon shpejt

Vazhdon të luhet pjesa e parë mes Leipzigut dhe Herthës së Berlinit. Në sfidën që zhvillohet në “Red Bull Arena”, të parët kaluan në avantazh miqtë që shënuan në minutën e 10-të ku autor i golit ishte Marko Grujiç.

LEXO EDHE  Messi jashtë forme, Setien: Ka nevojë për pushim, por...

Ashtu siç pritej Leipzig, ka reaguar dhe ka barazuar gjithçka me anë të Klostermann. Mënyra e realizimit ishte e ngjashme me golin e kundërshtarëve ku u shfrytëzua një goditje nga këndi duke dërguar topin në rrjetë.