Video/ Leipzig dhe Werner pa “frena”, Manz-i kapitullon në pjesën e parë

Në këto momente po luhet ndeshja mes Manz-it dhe Leipzigut, e vlefshme për javën e 27-të Bundesligës gjermane.

Skuadra mike ka realizuar 3 gola në harkun e 36 minutave duke e mbyllu prakikisht këtu ndeshjen. Fillimisht ka qenë Timo Werner që ka shënuar në minutën e 11-të ndërsa në të 23-ën ka qenë Poulsen ai që ka dyfishuar rezultatin.

LEXO EDHE  Dyshimet për trukim në ndeshjen Bylis-Tirana, kompanitë e basteve bojkotojnë Superioren

Goli i tretë mban firmën e Sabitzer i cili shënoi në minutën e 36-të.

Me këtë gol të shënuar, Werner ngjitet në kuotën e 22 golave në kampionat, vetëm 5 gola më pak se Lewandowski i Bayern Munchen. Mainz duket i pafuqishëm për të reaguar, ndërsa Leipzig duket se është nisur drejt suksesit të radhës.