“Mos i respektoni masat kufizuese”/ Thirrja e Vasilit: Rama i shkeli më 17 maj

Petrit Vasili, nënkryetar i LSI-së, i është drejtuar me një thirrje qytetarëve, veçanërisht besimtarëve myslimanë, për të mos iu bindur masave kufizuese dhe për të bërë faljen e Bajramit.

Reagimi i Vasilit erdhi pasi Kryeministri Edi Rama dhe më pas ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, bënë publike rikthimin e masave kufizuese në fundjavë, në zonat e kuqe.

“Edi Rama me 1500 policë sup më sup dhunoi të dielën më 17 maj të gjitha rregullat e pandemisë për të prishur Teatrin.

S’mund të guxojë të ndalë Faljen e Bajramit.

S’ka dy palë rregulla, një palë për popullin një palë për Edi Ramën”, shkruan Vasili.

LEXO EDHE  Shkup/ Mosrespektimi i masave për COVID-19 mund të rikthejë kufizimet

Thirrja e Petrit Vasili

MOS JU BINDNI,BEJENI FALJEN E BAJRAMIT!!

Edi Rama me 1500 police sup me sup dhunoi te djelen me 17 maj te gjitha rregullat e pandemise per te prishur Teatrin.

S’mund te guxoje te ndale Faljen e Bajramit.

S’ka dy pale rregulla nje pale per popullin nje pale per Edi Ramen.

Akti Nornativ ka zero vlere, se zero e beri vete Edi Rama.

MOS JU BINDNI!!

KY ESHTE MASHTRIM S’KA ASNJE LIDHJE ME PANDEMINE!!

KY ESHTE GJYNAH QE S’KA FALJE!!

BESIMTARE MYSLYMANE BEJENI FALJEN E BAJRAMIT !!