Lleshaj paralajmëron nisjen e një operacioni në shkallë të gjerë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj paralajmëroi nga Lezha, nisjen e një operacioni të gjerë në shkallë kombëtare. kundër shkelësve apo dëmtuesve të mjedisit.

Deklaratën Lleshaj e ka bërë ndërsa inspektoi në zonën e Lagunës së Kune Vainit dhe Tales, në kuadër të masave për ruajtjen dhe mbrojtjen e mjedisit.

LEXO EDHE  FOTO/ Rama akuza Bashës për takimet me qytetarët, Nishani i publikon pamjet me policë

“Ndëshkimi ndaj shkelësve apo dëmtuesve të mjedisit do të jetë në dy plane, IKMT do të marrë masa administrative, ndërkohë paralelisht Policia e Shtetit do të hapë hetime penale për vepra kriminale në dëm të mjedisit”- tha Lleshaj.