Emërimi i Flackenstain/ Ironia e Palokës: Me çfarë rroge do të paguhet ky ‘këshilltari’ i fundit?

Emërimi i Knut Flackenstain si këshilltar i kryetarit të Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, solli reagime dhe komente të shumta përgjatë ditës së sotme.

Në komentin e tij nënëkryetari i PD, Edi Paloka, pyet me ironi se me çfarë page do të paguhet këshilltari i ri i Ruçit, a do të ketë të njëjtjën rrogë që merrte në të zezë, apo të të paguhet nga taksat e shqiptarëve.

LEXO EDHE  Vodhën 84 mijë euro/ Si i manipulonin kartat bankare nëna me të bijën në Durrës

Ja postimi i Palokës:

Jam kurioz te di ; ky “keshilltari” me i fundit , nga tani qe do jete zyrtarisht ne bordero, do paguhet me te njejten rroge qe merrte ne te zeze apo do ja mbajne taksat ?

Pyes me qe edhe ky do paguhet nga taksat e mia…