Dorëheqja e drejtorit të spitalit/ Paloka: Edhe njëherë u vërtetua se Rama është mashtrues ordiner

Pas dorëheqjes së Drejtorit të spitalit të Kavajës, Përparim Daiu, ka ardhur dhe reagimi i nënkryetarit të PD-së, Edi Paloka.

Përmes një postimi në Facebook, Paloka shkruan se doli sërish në shesh e vërteta. Sipas tij Rama ju sul opozitës dhe mediave një ditë më parë, duke i quajtur mashtrime deklarata dhe denoncimit për ngritjen e karantinës në Kavajë, ndërsa sot dorëhiqet drejtori i spitalit.

Paloka shkruan se nëse nuk është ngritja e karantinës, çfarë atëherë e detyroi drejtorin të japë dorëheqjen.

Ndërsa thekson se Rama është një mashtrues ordiner, dhe kjo tashmë dihet botërish.

LEXO EDHE  Ish-deputeti denoncon aferën kriminale në Albpetrol: Po pushohen qindra njerëz nga puna pa asnjë shpjegim

Ja postimi i Palokës:

Jane mashtrues e te pafytyre.

Dolen dje , ministresha dhe shefi i saj e akuzuan opoziten se po shpif e po sajon per spitalin e Kavajes.

Sot drejtori i spitalit detyrohet te jap doreheqje!

Cila mund te jete arsyeja pervec asaj qe ka ngritur opozita dhe mohuar me pafytyresi qeveria???

Qe Rama eshte nje mashtrues ordiner dihet boterisht, po mashtrimet e tij , te vertetuara se fundi, jane kriminale; si ai per importin e plehrave ashtu dhe keto per coronavirusin.

E si gjithnje kur kapet ne krim, i sulet opozites dhe mediave …