Ancelotti tregon çfarë e bën të veçantë Sergio Ramos-in

Për trajnerin e njohur italian, Carlo Ancelotti, veç CR7, një tjetër futbollist, Sergio Ramos, ka cilësi fantastike: “Personalisht mendoj se cilësia e tij më e mirë nuk është taktike, as teknike, por ka të bëjë me karakterin dhe personalitetin.”

“Vlerësoj shumë aftësinë që ai ka për t’i motivuar njerëzit përreth tij, ashtu si shokët e skuadrës. Ramos gjatë asaj periudhe ishte i rëndësishëm për këtë, ishte gjithmonë në krye në sfida të rëndësishme dhe në momentin kryesor të ndeshjeve”.

LEXO EDHE  Presidenti Halili shpërblen lojtarët, ja bonusi që përfitohet në rast se Tirana shpallet kampion