E mërkurë, Shtator 30, 2020
Etiketimet Ancelotti

Etiketim: ancelotti

Everton ‘fluturon” me Ancelottin, tre fitore në tre ndeshjet hapëse të...

Evertoni vazhdon me hapa të frikshëm në kampionat. Skuadra e Ançelottit fitoi 1-2 në fushën e Cristal Palacit. Të tre golat u shënuan në pjesën...

James Rodriguez i thur lavde Ancelotti-t dhe bën premtimin e madh

James Rodriguez është prezantuar si lojtar i ri i Everton-it. Kolumbiani ka folur për trajnerin e tij Carlo Ancelotti: “Kam patur një sezon të mirë me...

Zyrtare/ Ancelotti i beson sërish James Rodriguez, e merr te Evertoni

Everton ka bërë një goditje të madhe në merkato pasi ka firmosur me yllin kolumbian të Real Madrid, James Rodriguez. Në këtë transferim ka pasur...

Rodriguez bën gati valixhet, ja ekipi që e pret krahëhapur

Mesfushori i Real Madrid, James Rodriguez, është shumë pranë një kalimi në Premier League. Për kolumbianin interesohet klubi i Everton, ku trajneri Carlo Ancelotti...

Wolves mposht Evertonin, ekipi i Ancelottit në krizë

Java e 35-të e Premier League është hapur me një humbje të rëndë të pësuar nga Everton-i i Ancelotti-t. “Ujqërit”, kanë dalë triumfues me rezultatin...

Mourinho mban premtimin, thyen rregulloren për të përqafuar Ancelottin

E premtoi atë dhe e mbajti fjalën e tij. José Mourinho nuk e ka fshehur kurrë vlerësimin e tij për Carlo Ancelotti, pavarësisht se...

Ancelotti zgjedh formacionin ideal, italiani injoron “të preferuarin” e tij

Carlo Ancelotti ka zgjedhur formacionin më të mirë të të gjitha kohërave me lojtarët që i ka pasur si trajner,  ndërsa ka përjashtuar Cristiano...

Everton interesohet për shërbimet e Thiago Silva-s

Mbrojtësi brazilian, Thiago Silva do të largohet nga PSG-ja si një lojtar i lirë gjatë merkatos verore. Kontrata e Silvas me klubin francez skadon më...

“U përballa me Messin kur ishte 16 vjeç dhe kërkova menjëherë...

Ish-qendërmbrojtësi i Milanit, Alessandro Costacurta, ka rikujtuar ditën kur u ndesh me Lionel Messin asokohe vetëm 16-vjeç. Siç deklaron ish-mbrojtësi Italian, fillimisht nuk i kushtoi...

Ancelotti: Zidane ndryshoi idetë e mia rreth futbollit

Carlo Ancelotti ka zbuluar se  Zinedine Zidane  e detyroi atë të ndryshojë filozofinë e tij të futbollit te Juventusi. Trajneri italian shpjegoi se atij iu desh të...

Ancelotti tregon çfarë e bën të veçantë Sergio Ramos-in

Për trajnerin e njohur italian, Carlo Ancelotti, veç CR7, një tjetër futbollist, Sergio Ramos, ka cilësi fantastike: “Personalisht mendoj se cilësia e tij më e...

“Për transferimin e Kaka-s i besova Galianit, në debutim vura duart...

Carlo Ancelotti, ish-trajneri i Milanit, ka rrëfyer Ricardo Kaka, kur u transferua te kuqezinjtë dhe ishte tepër i ri, vetëm 22 vjeç dhe vinte...

Heroi i Arsenalit: Ancelotti zgjedhja e gabuar për Topçinjtë

Carlo Ancelotti pas shkarkimit nga ana e Napolit, përflitet për një kalim te skuadra e Arsenalit. Ndërsa në një intervistë për mediat Britanike, legjenda e...
WhatsApp DENONCO