Rama nuk tërhiqet nga shembja e Teatrit Kombëtar

Kryeministri Edi Rama është shprehur se nuk do të tërhiqet nga projekti që parashikon shembjen e goditës së Teatrit Kombëtar për të ndërtuar një të re.

Qëndrimin e shprehu gjatë një komunikimi online me gazetarët.

LEXO EDHE  FOTO/ Aksident i rëndë në mes të Tiranës, makina kthehet përmbys

Të dielën, parti dhe një protestë në qendër të kryeqytetit nga qytetarë dhe aktivistë të cilët kundërshtojnë shembjen e Teatrit Kombëtar.

Protestë që degjeneroi me policinë që shoqëroi më dhunë protestuesit paqësorë.