“Meta nuk e puth më as Kushtetutën, as nuk ulet në gjunjë”/ Ironia e komedianit të njohur

Komediani Julian Deda ka ironizuar Presidentin, Ilir Meta, lidhur me dekretimin që i bvri ndryshimeve në Kodin Penal.

Deda shkruan në një postim në rrjet se shteti do të të vërë nje sanksion, se ashtu i teket, thjesht ta vë dhe ti nuk mund të bësh as gëk as mëk, sepse ankesen si veprim e quan shkelje ligji dhe si rezultat të rreh, të gjobit ose të burgos.

“Këtë shkelje të të drejtave të njeriut për “çudi” nuk e kundërshtoi as Presidenti, cili tashmë as nuk e puth më kushtetutën dhe as nuk ulet më në gjunjë duke bërë shqiponjën me duar”, shkruan Deda.

Postimi nga Julian Deda

Sot në Shqipëri nuk mund as të protestosh dhe as të ankohesh. Verdikti final është ajo çka thotë shteti, si për mirë, si për keq. Pra nëse shteti do të të vërë nje sanksion, se ashtu i teket, thjesht ta vë dhe ti nuk mund të bësh as gëk as mëk, sepse ankesen si veprim e quan shkelje ligji dhe si rezultat të rreh, të gjobit ose të burgos. Këtë shkelje të të drejtave të njeriut për “çudi” nuk e kundërshtoi as Presidenti, cili tashmë as nuk e puth më kushtetutën dhe as nuk ulet më në gjunjë duke bërë shqiponjën me duar.
P.s Urime popull, shat dhe fak ap…!

LEXO EDHE  Ja çfarë thotë policia për berberin që u gjet i vdekur! Emri