Edi Reja tregon rregullat që duhen ndryshuar pas rifillimit të Serie A

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”, ku ka folur për rifillimin e Serisë A.

74-vjeçari është i mendimit që pas rifillimit të kampionatit pas një pauze të gjatë, duhet të aplikohet rregulli që të kryen 5 zëvendësime.

“Është një gjë që duhet të bëhet. Ashtu si duket, shumë shpejt mund të kthehet të luhet, do të ketë shumë ndeshje të ngjeshura. Për të parë rendiment të nivelit të lart dhe intensitet, duhet bërë rotacion mes shumë futbollistëve”.

Megjithatë nga ky sistem, Reja mendon se do të avantazhohej Juventusi, pasi sipas tij bardhezinjtë kanë dy ekipe të nivelit më të lartë.

LEXO EDHE  Olsi Rama shpërthen në kritika pas derbit: Njerëz pa sedër, i bien të njëjtës vegël!