E mërkurë, Janar 26, 2022
Etiketimet Edi Reja

Etiketim: Edi Reja

Edi Reja tregon objektivat e Kombëtares dhe situatën me Armando Brojën

Në këtë fillim viti 2022, trajneri i Kombëtares shqiptare, Edoardo Reja, në intervistën e tij të parë tregon ecurinë e kuqezinjve deri tani dhe...

Muça thumbon Edi Rejën: Edhe Messin po të kishte nuk do...

Pasditen e djeshme Shqipëria njohu dhe kundërshtarët e saj në Ligën e Kombeve, ku në Ligën B të Grupit 2 do të jetë me...

“Kemi bërë një rrugëtim të madh”, Reja: Objektiv është Europiani, por...

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, mendon se Shqipëria është në rrugën e duhur për kualifikueset e Europianit. Për “SuperSport” ai theksoi se kishte...

Reja: Peng më ka mbetur vetëm Polonia, kualifikimet duhet t’i mbyllim...

Trajneri i përfaqësueses shqiptare Edi Reja, ka dalë sot në konferencë për shtyp para sfidës kundër Andorrës. Sipas tij, ekipi kishte bërë maksimumin dhe...

Edi Reja bën deklaratën e fortë: Taulant Xhaka e ka braktisur...

Edy Reja i vë kapak njëherë e mirë çështjes Taulant Xhaka. I pyetur nëse mos po përdor dy standarde me listën e lojtarëve pasi...

Takimi me Anglinë dhe Andorën, Edi Reja: Ja objektivat

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja, ka folur në një konferencë për shtyp për dy ndeshjet e fundit të fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR...

“Shqiptarët popull bujar më duan trajner deri 80 vjeç”, Edi Reja...

“Shqiptarët janë një popull bujar, me ideale të mëdha. Më lejoni t’ju tregoj një histori: Punëtorët shqiptarë ndërtuan shtëpinë time në Lucinico. Vlerësova humanizmin...

Trajneri i Polonisë: Reja ka bërë ekip të fortë, por ne...

Trajneri i Polonisë vlerësoi ekipin e Kombëtares shqiptare, por shtoi se Polonia ka lojtarë që bëjnë diferencën. “Rezultatet na japin gjithnjë e më shumë vetëbesim....

Reja: Skuadra beson te objektivi, Polonia dhe Anglia do ta kenë...

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, deklaroi pas sfidës se ishte i kënaqur për fitoren, por jo deri në fund me lojën. Ai deklaroi për...

Reja flet para sfidës me Hungarinë: E di si do të...

Në prag të ndeshjes ndaj Hungarisë, ka folur Edi Reja në konferencën për shtyp. Tekniku italian vlerësoi kundërshtarin, teksa u shpreh besiplotë, se Shqipëria...

Sulmi dilema e Rejës, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria ndaj...

Dita e tretë e grumbullimit dhe Kombëtarja vijon përgatitjet para Hungarisë. Dje është zhvilluar një stërvitje me intensitet të plotë. Nën drejtimin e trajnerit...

Reja i dërgon sërish ftesë Xhakës, ja si është përgjigjur mesfushori

Taulant Xhaka refuzon sërish ftesën e Kombëtares shqiptare. Mesfushori i Basel ka qenë i përfshirë në listën e Kombëtares për dy ndeshjet e muajit...

Reja me “dhimbje koke”, kombëtarja shqiptare humb “motorin” e mesfushës

Ai ka dalluar si ata lojtarë të Kombëtares që japin 100% në fushën e lojës. Ka një grintë të jashtëzakonshme dhe kur është në...

Të Fundit