Shifra tragike/ Në Spanjë gjendja akoma e rëndë, 683 persona humbën jetën në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, Spanja shënon një përmirësim të lehtë në pandeminë e koronavirusit, ku kanë humbur jetën 683 persona duke e rritur në 15,238 numrin total të vdekjeve.

Dje numri i të vdekurve në vend ishte 757. Ngadalësim shënoi dhe përhapja e Covid-19 në Spanjë. Që prej shpërthimit të pandemisë, në këtë shtet europian janë infektuar 152.446 njerëz ndërsa 52,165 janë shëruar.

LEXO EDHE  ‘Ku je se dua të të ...’/ Zbardhet dosja ‘Zhuri’! Ja si funksiononte rrjeti i prostitucionit

Ndërkohë kryeministri, Pedro Sanchez mbështeti propozimin për të shtyrë gjendjen e emergjencës deri më 26 prill.