E entje, Maj 28, 2020
Etiketimet #koronavirus#boldnews

Etiketim: #koronavirus#boldnews

Koronavirusi i shkatërron mushkëritë 18-vjeçarit në Itali (Foto)

Një 18-vjeçari në Itali iu transplantuan të dyja mushkëritë, të cilat ishin dëmtuar rëndë pas infektimit me koronavirus. Siç raportojnë mjekët në një spital në...

Alarmojnë mjekët/ Gjejnë shenja të rënda tek adoleshentë e prekur nga...

Mjekët në Amerikë besojnë se gjendja inflamatore e ngjashme me sëmundjen e quajtur “Kaëasaki” e shkaktuar nga koronavirusi mund të prekë edhe adoleshentët dhe...

Imuniteti i tufës? Dështon Suedia

Në një kohë që vendet e tjera të botës vendosnin karantinën, mbyllnin bizneset dhe kufizonin lëvizjet në mënyrë strikte, Suedia nuk bëri asgjë nga...

OBSH jep alarmin/ Zbulon një simptomë të re të koronavirusit

Pas kollës së thatë, etheve dhe vështirësive në frymëmarrje, Organizata Botërore e Shëndetit ka zbuluar një simptomë të re të virusit vdekjeprurës COVID-19. “Çdokush mund...

E thonë shkencëtarët/ Ja çfarë do të ndodhë me koronavirusin në...

Klima, në veçanti lagështia, ka një rol në përhapjen e koronaviruseve të tjera dhe të gripit. Por ky faktor, sipas kërkuesve të universitetit të Princetonit,...

Ja si realizohet testi i imunitetit (VIDEO)

Një gjilpërë e vogël futet në një venë të krahut dhe së shpejti, gjaku shikohet teksa rrjedh përmes një kordoni në një tub të...

Ditën e hënë hapen baret dhe restorantet/ Kalo: Duhet të respektojmë...

Duke nisur nga dita e hënë do të hapen baret dhe restorantet në të gjithë vendin, të cilat u mbyllën në mes të muajit...

Shkencëtarët e Harvardit shpikin maskën që zbulon menjëherë koronavirusin

Studiuesit e Harvardit dhe Instituti i Teknologjisë në Masaçusets (MIT) po vendosin sensorë brenda maskave që do të ndizen nëse zbulojnë praninë e virusit...

Harrojeni koronavirusin/ Ja kush është virusi tjetër që po prek njerëzimin

Në vitin 2018, ekspertët e sëmundjes infektive në Universitetin e Hong Kong-ut hasën në një pacient të paza Një burrë 56-vjeçar, i cili ishte nënshtruar...

Të shtëna me armë zjarri, plagosen rëndë dy persona

Të shtëna me armë janë raportuar pasditen e sotme, ku si pasojë 2 persona kanë mbetur të plagosur. Sipas mediave vendase, ngjarja ka ndodhur në...

Shkencëtarët britanikë krijojnë ‘makinën llogaritëse’ që parashikon koronavirusin

Shkencëtarët britanikë kanë krijuar një “makinë llogaritëse” e cila prentedohet se parashikon rrezikshmërinë e Covid-19 për çdo individ. Teksa masat po lehtësohen dita-ditës në Britani,...

Paralajmërimi i i fortë i mjekut: Ky shtet mund të kthehet...

Mjeku Luciano Cesar Azevedo, që trajton pacientët me Covid-19 në njësitë e kujdesit intensiv në São Paulo, paralajmëron se Brazili “me shumë gjasa është...

A ka ardhur vala e dytë e koronavirusit? Karantinohet qyteti i...

Në Kinë është rivendosur karantina në qytetin e dytë në vend, pas zbulimit të një sërë rastesh me COVID-19, duke shtuar frikën për një...
WhatsApp DENONCO