Donçic: “Ditën kur takova Ronaldon e kisha të pamundur të flisja”

Ylli 21-vjeçar i NBA, Luka Donciç, ka zhvilluar një intervistë me ish-basketbollistin Steve Nash. Ndër të tjera, talenti slloven, ka treguar për takimin e parë që ka pasur me Cristiano Ronaldon.

Duke qenë futbollisti i tij i preferuar, Donçiç, tregon se kishte emocione të mëdha dhe e kishte të vështirë të fliste.

 “Unë isha si 16 vjeç kur e takova. Kisha shumë emocione, unë nuk mund të flisja, kështu që nuk pyeta asgjë. Një gjë që gjithmonë kam dashur të bëj ishte të drejtoja një nga makinat e tij. Ai ka kaq shumë makina”.

Donçiç gjithashtu e bëri të qartë se ai mbetet një tifoz i Real Madrid dhe ai ende shikon ndeshjet e “Los Blancos” nga Shtetet e Bashkuara.

 

LEXO EDHE  Bundesliga/ Bayern-i synon fitoren e 8-të radhazi, Schalke sfidon Werder-in për të dalë nga kriza