Koronavirusi, shënohet viktima e parë në Kosovë

Një 86 vjeçar nga fshati Dumnicë e Podujevës ka vdekur në spitalin Infektiv si pasojë e koronavirusit.

Viktima është babai i të infektuarit që ka ardhur nga Italia. Ndërkohë edhe familjarët kanë bërë të ditur për vdekjen e tij.

LEXO EDHE  Rritet numri i të infektuarve në Mat

Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka shkuar në 31.

Qeveria po bën vazhdimisht apel te qytetarët të qëndrojnë në shtëpi dhe ta mbajnë pastërtinë.