Publikoi videon/Media Italiane Le Iene “godet” kryeministrin: Prodhoi Fake news

Kreu i qeverisë në Shqipëri, Edi Rama ka publikuar në faqen e tij në Facebook, një video në të cilën përdoret shkopi i gomës për të shpërndarë qytetarët.

Ai shkruante se pamjet vinin nga Spanja, ku dje vdiq 1 njeri çdo 4 minuta.Por kjo gjë nuk është e vërtetë, shkruan Le Iene, në Mediaset.it

Rama është duke u përballur me hapat e parë të pandemisë së koronavirusit, ku sipas ministrisë së Shëndetësisë deri më tani janë 76 raste pozitive.

Dhe për të çuar qytetarët në shtëpi, pas masave të vendosura nga qeveria, Rama ka publikuar video në Facebook që është një fake news me mesazhe kërcënuese.

LEXO EDHE  I dëmtuari nga mashtrimi 1 mln dollarë kallëzon tentativë korrupsioni në Gjykatën e Apelit Tiranë