Ibrahimovich “sfidon” coronavirusin, suedezi ndërmerr nismën e madhe

Tetë vite të jetës së tij Zlatan Ibrahimoviç i ka kaluar në Itali dhe siç tregon po vetë, Italia është një vend që ai e ka për zemër.

Aktualisht vendi ynë fqinj është ai që po vuan pasojat më të rënda në kontinentin e Europës për shkak të coronavirusit dhe Zlatan Ibrahimovich zotohet se do të bëjë gjithçka për vendin që i ka dhënë aq shumë atij.

Në një mesazh të shpërndarë në rrjetet sociale Ibrahimovic deklaron se do të krijojë një fond për të ndihmuar spitalet dhe se do të përdorë influencën e tij të madhe për ta përhapur mesazhin sa më shumë. Duke mos i lënë mënjanë dhe batutat, Ibra deklaron se nëse coronavirusi nuk vjen te ai atëherë ai do të shkojë te coronavirusi.

“Italia më ka dhënë shumë mua dhe në këtë moment dramatik dua t’i kthej pas edhe më shumë këtij vendi që unë e dua. Vendosa, së bashku me njerëzit që punojnë me mua, të krijojmë një fond për të ndihmuar spitalet dhe të përdor fuqinë time të komunikimit për ta përhapur mesazhin sa më shumë”.

“Është një çështje serioze dhe na duhet një ndihmë konkrete, kjo nuk ka të bëjë me një video. Unë mbështetem në bujarinë e kolegëve të mi, të të gjithë sportistëve profesionistë dhe të atyre që duan të japin një donacion të vogël apo të madh, sipas mundësive të tyre, për ta larguar këtë virus”.

“Së bashku mund të ndihmojmë realisht spitalet, doktorët dhe infermierët që punojnë duke mohuar veten çdo ditë, me synimin që të shpëtojnë jetët tona. Sot jemi ne ata që brohorasim për ta. le ta godasim të gjithë së bashku Coronavirusin dhe ta fitojmë këtë ndeshje. Dhe mbajeni mend këtë: Nëse virusi nuk shkon te Zlatan, Zlatan shkon te virusi”, shkruan suedezi.

View this post on Instagram

Italy has always given me so much and, in this dramatic moment, I want to give back even more to this country that I love. I decided, together with the people who are working with me, to create a fundraiser for Humanitas hospitals and to use my communication power to spread the message wider. It’s a serious issue and we need a concrete help that’s not just about a video. I count on the generosity of my colleagues, of all professional athletes and of those who want to make a small or large donation according to their possibilities, to kick this virus away. Together we can really help hospitals and doctors and nurses who selflessly work every day to save our lives. Because today we are the ones cheering for them! Let’s together kick the CoronaVirus away and win this match! And remember: if the virus don’t go to Zlatan, Zlatan goes to the virus! Link in bio

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

 

LEXO EDHE  Dejan Liço: Besimin e Tares dua ta justifikoj në fushë, më thonë që i ngjaj…