E mërkurë, Janar 26, 2022
Etiketimet Italia

Etiketim: Italia

Omicron “pushton” Europën/ Italia pritet të ashpërsojë masat

Vala Omicron vijon të rrisë në mënyrë të paprecedentë shifrat e infektimeve edhe në pjesën tjetër të Europës. Britania e madhe raportoi mbi 218...

Mancini flet për shorteun e playoff “Katar 2022” dhe përballjen ndaj...

“Mund të ishte pak më mirë, kaq.” Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, foli për RAI2 pas shortit të Botës në Zyrih. “Është e qartë se ne dhe Portugalia do të...

Italia në “Play-off”, Mancini tregon kombëtaren që dëshiron të shmangë

Roberto Mancini ka folur pas ndeshjes që Italia barazoi kundër Irlandës së Veriut. Kampionët e Europës ia dorëzuan vendin e parë Zvicrës, ndërkohë që...

Rruga drejt “Katar 2022”/ Italia dhe Portugalia bëjnë llogaritë, ja si...

Me pikat e hyrjes direkte për Kupën e Botës Katar 2022 pothuajse të mbyllura, emocionet tani do të përqendrohen në play-off, ku disa nga skuadrat e...

Mancini: Do të shkojmë në Botëror dhe mbase do e fitojmë

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini nuk e bën dramë barazimin 0-0 në ndeshjen ndaj Irlandës së Veriut që e çon kombëtaren e tij në...

Italia në playoff, Zvicra sposton kampionët e Europës

Ndodhi ajo që kishte frikë Mancini dhe shumë tifozë italianë. Italia nuk shkon në Kupën e Botës direkt por duhet të vuajë tashmë përmes...

Kualifikueset e Botërorit/ Italia barazon me Zvicrën

Italia ka ndarë pikët me Zvicrën në ndeshjen e vlefshme për Kualifikueset e Katar 2022. Rezultati i pjesës së parë  u mbyll 1-1. Zvicerianët shënuan...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me Shqipërinë

Italia ka mbyllur kufijtë me Shqipërinë si pasojë e rritjes së rasteve me Covid-19. Ky vendim hyn në fuqi ditën e nesërme - 26...

Liga e Kombeve/ Italia fiton “finalen” e vogël ndaj Belgjikës

Italia është skuadra e renditur e treta në Nations League. Në një sfidë të luajtur në “Allianz Stadium”, dhe me dy skuadrat që kishin...

Liga e Kombeve/ Italia përballë Spanjës, ja si rreshtohen skuadrat

Duke filluar nga ora 20:45, mbrëmja do të dhurojë një supersfidë ndërmjet Italisë dhe Spanjës për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve. Mançini dhe Enrike do...

Italia nuk ndal luftën, nga sot nis dozën e tretë anti-...

Italia, ashtu siç ishte lajmëruar më herët, nga sot do nisë aplikimin e dozës së tretë të vaksinave për të moshuarit mbi 80-vjeç dhe...

Dy gola për 3 minuta, Italia spektakolare! Gnabry nderon Gjermaninë

Duket rastësi ose ndoshta jo por ndeshja e parë që Mancini hedh në fushë dy të rinj në sulm si Raspadori dhe Moise Kean,...

Askush si Italia, “azurrët” vendosin rekordin historik në ndeshjen ndaj Zvicrës

Italia barazoi 0-0 në Bazel ndaj Zvicrës, në kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”, tre ditë pasi barazoi 1-1 ndaj Bullgarisë. Pavarësisht se nuk po e...

Të Fundit