Vinicius Jr: “Për 3 ditë zgjodha mes Realit dhe Barcelonës”

Vinicius Junior deklaron se është dashur të zgjedhë mes Barcelonës dhe Realit të Madridit dhe në dispozicion kishte vetëm 3 ditë kohë.

Viniciusit iu dha pak kohë në të cilën mund të vendonte në lidhje me të ardhmen e tij, por nuk ka pendim se zgjodhi Mbretërit para rivalëve të tyre nga Camp Nou.

“Ishte menjëherë pasi u ktheva nga Kampionati i Amerikës së Jugut për U17 në vitin 2017 në Kili. Tashmë në media kishte thashetheme, por unë kurrë nuk i besoja”, ka thënë fillimisht Vinicius Jr për FourFourTwo.

“Përfundimisht ndodhi: si Real Madridi ashtu edhe Barcelona vendosën ofertat në tavolinë dhe unë kisha vetëm tre ditë për të marrë vendimin tim”.

“Unë gjithmonë kam dashur të luaj për klubin më të madh, kështu që unë zgjodha Realin”.

“Prindërit e mi i vizituan të dy klubet dhe Realin pëlqyen më shumë. Ai përputhej me atë që unë tashmë e dëshiroja, dhe ndjeva se projekti i tyre ishte më i mirë për mua”.

“Ata u japin shumë minuta lojtarëve të rinj, si unë, dhe po kalonin një periudhë të jashtëzakonshme suksesi në Ligën e Kampionëve atëherë”, përfundoi braziliani.

LEXO EDHE  Champions, United sfion PSG, Juvja kërkon kthesën në Kiev