Pacientja me koronavirus në Durrës një e moshuar 72-vjeçare

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot për konfirmimin e 10 rasteve me koronavirus, një prej të cilëve ishte në Durrës.

Nga të dhënat spitalore mësohet se pacientja e cila ndodhet e shtruar në spitalin e Durrësit është një e moshuar 72 vjeçe, e cila pak ditë më parë ishte kthyer nga Italia.

LEXO EDHE  VIDEO/ Rastet e shtuara me Covid-19, mjekja: Respektoni 3 rregullat që të kalojmë situatën

Ajo rezultoi pozitive në testin Covid 19. Burime spitalore bëjnë me dije se e moshuara po mbahet nën mbikqyrjen e mjekëve, por gjendja e saj paraqitet e stabilizuar.

Të 3 rastet që kanë sjellë koronavirusin në vendin tonë, kanë hyrë në Shqipëri nga Rinasi, Muriqani dhe Porti Durrës.