A transmetohet koronavirusi përmes ushqimeve? Ja çfarë thotë ISHP

A transmetohet koronavirusi i ri përmes rrugës ushqimore? Kësaj pyetjeje i ka dhënë përgjigje sot, Instituti i Shëndetit Publik.

Sipas ISHP, sëmundjet respiratore nuk transmetohen me ushqim.

LEXO EDHE  Korrupsioni te burgu “313”/ Drejtori Eduart Struga lë qelinë, arrest me burg për Ahmetajn dhe Kurtullën