E entje, Qershor 4, 2020
Etiketimet ISHP

Etiketim: ISHP

Luhatja e kurbës së Covid-19, ISHP: Po bëjmë hetim të thelluar,...

Në Shqipëri aktualisht janë 177 persona aktivë me COVID-19, ndërsa qytetet më të prekura janë Tirana, Durrësi dhe Kruja. Në spitalin Infektiv ndodhen të shtruar...

Covid-19 në Shqipëri, 8 raste të reja në 200 testime/ Ja...

Në 24 orët e fundit janë evidentuar 8 raste të reja me Covid-19, nga 200 testime të kryera nga epidemiologët. Referuar të dhënave zyrtare, rastet...

“Në vjeshtë mund të rikthehet Covid-19″/ Ekspertja e ISHP: Ja çfarë...

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini gjatë një interviste në Fax News, foli në lidhje me situatën e COVID-19 në vend, ku u...

Rritja e rasteve me Covid-19/ ISHP apel qytetarëve: Bëni pazare 1...

Instituti i Shëndetit Publik i bën thirrje qytetarëve të vazhdojnë të respektojnë masat anti-covid për të parandaluar përhapjen e virusit. E ndërsa në tre ditët...

Bilanci i ri i COVID – 17 raste të reja, ku...

17 raste të reja me COVID-19 janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar në 933 numrin e të prekurve që nga...

A do të rikthehet Covid-19 në vjeshtë? Ja çfarë thotë specialisti...

Epidemiologu Alban Ylli tha se shanset për rikthimin e pandemisë me këto përmasa në vjeshtë apo dimër janë të vogla. Ylli tha se me...

Bilanci i përditësuar i COVID – Shënohet numri më i ulët...

Këtë të Hënë, është shënuar numri më i ulët në 8 javët e fundit të rasteve të reja me COVID 19. Nga Ministria e...

Habit zyrtarja e ISHP: Ja pse na duhen 4 spitale Covid-19...

Shefja e Survejancës dhe Shërbimit të Inteligjencës Epidemike në ISHP, Eugena Tomini, u shpreh sot se Shqipërisë i duhen edhe dy spitale COVID, përkatësisht...

Fico e ISHP: Situata nën kontroll, e kaluam kulmin e pandemisë

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, tha në Open në Top Channel, se rastet janë ulur ndjeshëm dhe vatrat nuk janë familjare...

ISHP bëri testin e parë për koronavirusin në 31 janar

Dy rastet e para me koronavirus në vendin tonë janë raportuar më 9 mars dhe bëhej fjalë për babë e bir të cilët e...

Moderatori tha se kishte kaluar Covid-19 në janar/ Specialisti i ISHP:...

Gazetari Saimir Kodra ka deklaruar mbrëmjen e djeshme se e ka kaluar sëmundjen e koronavirusit që në muajin janar. Kodra tha se këtë e...

A krijon imunitet vaksina e turbekulozit? Bino: Ka pretendime, por po...

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino thotë se pretendohet që vaksina e tuberkulozit...

VIDEO/ Shtim i rasteve në disa qytete dhe zgjerim i hartës....

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar sot se 123 personajanë prekur me koronavirus në vendin tonë. Përveç shtimit të rasteve në disa qytete, gjithashtu është zgjeruar...
WhatsApp DENONCO