“P*rdhi kali n’derë të hanit”/ Manjani-reporteres së BE: Thojeni që në Shqipëri ju pëlqen të sundojë Bosi

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër ndaj një deklarate të reporteres së Parlamentit Europian për Shqipërinë, e cila tha se “anti-KÇK do të monitorohet dhe nëse shkeljen të drejtat do ndërhyhet”.

Por kjo deklaratë e Isabel Santos, sipas Manjanit, është njëlloj me shprehjen “pordhi kali n’der të hanit”.

Manjani shkruan në rrjet se shkelja e parë Kushtetuese është akti normativ i qeverisë.

“Nëse ende nuk e kanë parë dhunimin flagrant të Kushtetutës, kur qeveria doli mbi parlamentin e nxorri një akt normativ; kur, po me të njëjtin akt anashkaluan parimet e procesit të rregullt ligjor; dhe nxorën jashtë funksioni vendimet e mëparshme gjyqsore, nuk kanë për ta parë kurrë se si sundimi i ligjit tashmë është zëvendësuar me sundimin e Bosit!

Siç nuk panë kanabisin xhanëm…!

Unë nuk kam asnjë problem nëse e thonë troç se në Shqipëri na pëlqen të sundojë Bosi dhe jo ligji, por ta thonë!

Ta thonë e të mbledhim mendjen! Por jo të na bëjnë për budallenj”, shkruan Manjani.

Reagimi i Manjanit

Reporterja e parlamentit të BE Isabel Santos, thotë se : “….. po monitorojmë anti KÇK dhe se do ndërhyjmë nëse ka shkelje të të drejtave të njeriut…”

LEXO EDHE  Miku i Veliajt nën hetim/ Ndragheta pastrim parash me kompaninë ortake të Bashkisë Tiranë

Pordhi kali n’der t’hanit- i thonë kësaj deklarate.

Nëse ende nuk e kanë parë dhunimin flagrant të Kushtetutës, kur qeveria doli mbi parlamentin e nxorri një akt normativ; kur, po me të njëjtin akt anashkaluan parimet e procesit të rregullt ligjor; dhe nxorën jashtë funksioni vendimet e mëparshme gjyqsore, nuk kanë për ta parë kurrë se si sundimi i ligjit tashmë është zëvendësuar me sundimin e Bosit!

Siç nuk panë kanabisin xhanëm…!

Unë nuk kam asnjë problem nëse e thonë troç se në Shqipëri na pëlqen të sundojë Bosi dhe jo ligji, por ta thonë!

Ta thonë e të mbledhim mendjen! Por jo të na bëjnë për budallenj.

Jo deri këtu!

Në cilin vend të Europës ndodh kjo që në Shqipëri u duket normale?! As në Kosove e Maqedoni nuk u pranua nga vetë BE, përvoja Shqiptare!

Shumë turp! Nga Knuti te Isabela asnjë ndryshim..! Duket qartë se pilafi qyl me fruta deti është i mirë këtej nga ne…