“Me duart te ko*et dhe sytë nga qielli”/ Gazetari ironizon masat e Rilindjes për koronavirusin

Gazetari Dritan Kaba ka ironizuar me një postim në rrjet masat e Qeverisë dhe institcioneve shëndetësore ndaj koronavirusit, që ka krijuar një situatë alarmante në Itali, ku janë regjistruar ehde dy viktima.

Kaba shkruan se Shqipëria nuk ka asnjë fond shtesë për pajisje apo mjete për t’u mbrojtur.

“Me duart te ko*et dhe sytë nga qielli, masa e rilindjes për epideminë”, shkruan Kaba.

Në vijim, ai shprehet se edhe në pikat kufitare të kontrollojnë me sy të lirë.

“Pamje qesharake. Kjo ndodh se qeverisë së PPP-ve nuk i intereson jeta e shqiptarëve. Ata janë sa të paaftë, aq mediokër, por po aq arrogante dhe kriminelë.

LEXO EDHE  "Foltorja", Topalli entuziaste: Kjo që po bën Berisha, unike

Në Shqipëri, qeveria e parandalon duke zënë koqet me dorë e me sytë nga qielli, sepse në Zot këta nuk besojnë se janë komunistë!

Zoti thotë: Ruaju, që të të ruaj. Kështu ndodhi edhe me viktimat e termetit.

Sot do kishim të pakten tre herë më pak viktima. Sot do kishin tre herë më pak jetë të humbura, nëse shteti prej kartoni dhe me fytyrë banditi do vepronte duke marrë masa ndaj dëmtimeve të tërmetit të shtatorit”, shkruan Kaba.