E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Etiketimet Rilindja

Etiketim: Rilindja

Jeni që jeni, ndryshojeni dhe formulën e betimit!

Ish-deputeti demokrat Luçiano Boçi ka ironizuar mazhorancën e Kryeministrit Edi Rama, lidhur me paralajmërimet e kësaj të fundit për të ndërmarrë nisma për ndryshime...

Basha: Do bëjmë gjithçka për të ndalur idenë kriminale të Rilindjes...

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ka deklaruar nga selia blu, se PD dhe opozita do të bëjnë gjithçka për të ndaluar kapjen e drejtësisë...

Dekreti i Metës për Xhaferllarin/ Rilindja do i paraqesë Kuvendit një...

Socialistët do të paraqesin nesër në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, një pr/rezolutë ku përcaktohet qëndrimi i Parlamentit shqiptare, lidhur me situatën e krijuar...

FOTO/ Lirimi i Alvin Berishës, njoftimi që rrëzon propogandën e Rilindjes...

Zv/ministri i Jashtëm dhe Mërgimtarëve të Sirisë, Dr. Faisal-Meqdad, i dorëzoi Alvin Berishën, 11-vjeçarit që mbahej në kampin Al-Hol, anëtares së Kryqit të Kuq...

Rilindja trafikoi një rezolutë të keqpërkthyer të PE-së si paketë anti-shpifje

Deputeti Ditmir Bushati duket se vendosi të luajë rolin e opozitës duke propozuar heqjen nga rezoluta të disa paragrafëve problematikë si dhe duke ndryshuar...

Rilindja që polli krimin në politikë

Nga Boldnews.al I vetëm në zgjedhje, pa rivalë, pa garë, ishin të fituar ende pa nisur votimi, por vesi del me shpirtin dhe e ka...

Macron shpëtoi Ramën, Rilindja e masakron

Gjatë 48 orëve të fundit nuk ka mbetur asnjë rilindas që të mos ketë sharë apo mallkuar presidentin e Francës Emanuel Macron për mos...

Ndodh edhe kjo/ Rilindja nxjerr 10 kandidatë për kryetar bashkie. Emrat

Asambletë e PS-së në rrethe po përcaktojnë kandidatët për kryetarë bashkie, të cilët më pas përzgjidhen nga kreu socialist Edi Rama dhe Asamblea Kombëtare...

Analisti bën deklaratën e fortë: Rilindja duhet ndalur me çdo mjet…

Analisti Andi Bushati, e cilësoi si një zhvillim pozitiv faktin se opozita do të paraqesë nesër platformën e qeverisë tranzitore, por shtoi se në...

Ja pse po gremiset Rilindja/ “Shpërthen” ish-deputeti: Po sillet si sekt...

Politika policore, sjellje policore, qëndrime policore, mbrojtje policore: është ky kursi i gremisjes pa kthim të Rilindjes jashtë sistemit politik, demokratik e pluralist. Kështu shkruan...

Parada e Rilindjes/ Asnjë përgjegjësi për Unazën, dosjen 339, Teatrin… Elozhe...

Nga Boldnews.al Partia Socialiste është duke zhvilluar “Paradën e sukseseve” të qeverisë së Rilindjes, duke iu fshehur në mënyrë të turpshme problemeve galoponte me korrupsionin,...

FOTO/ Ja si Rilindja vodhi votat në Vlorë…

Gjatë konferencës për mediat, Kryeministri Edi Rama, deklaroi se fenomeni i shitblerjes së votave në Shqipëri është i njohur, ndërsa drejtoi gishtin kryesisht ndaj...

Apeli nga SHBA i ish-ministrit të Brendshëm/ Më 16 shkurt kundër...

I bëj thirrje çdo qytetari të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm, të cilët e duan Shqipërinë që të vazhdojë të jetë një vend demokratik, ku...
WhatsApp DENONCO