Koronavirusi, nisin masat e para në pikat kuftare/VIDEO

Frika nga koronavirusi dhe reagimet e shumta të qytetarëve e thirrjet e drejtuesve politikë, duket se ka detyruar autoritetet të vihen në lëvizje.

Konfirmimi i prezencës së koronavirusit në Italinë fqinje, dhe lëvizjet e shumta të qytetarëve drejt shqipërisë dhe anasjelltas kanë detyruar drejtuesit e shëndetësisë, duke shtuar masat në pikat kufitare si në rrugë tokësore, detare dhe ajrore.

LEXO EDHE  Ja kush është i riu që humbi jetën në aksident në ‘Rrugën e Kombit’! Emri (Foto)

Në pikën kufitare të Hani i Hotit punonjësit e kontrollit janë ajisur me veshje speciale.