“Koronavirusi është te porta, jemi në duart e Zotit”/ Paloka: Me propogandën e Hygertës s’kemi gjë në vijë

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, ka ironizuar deklarimet e zyrtarëve të qeverisë lidhur me masat e marra nga koronavirusi.

Paloka shprehet se deklaratat e ministres Hygerta Manastirliu, janë të ngjashme me ato të ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, në rastin e gadishmërisë së emergjencave civile në rastet e fatkeqësive natyrore.

“Me deklaratat propagandistike të Hygertes (si ato të Xhaçkës për tërmetin) e thirrje të çuditshme për “vetëkarantinë” , nuk kemi gjë në vijë!

Me këtë kryeministër e këtë qeveri jemi në duart e Zotit! Zoti na ruajt!”, shkruan Paloka.

LEXO EDHE  Avokati i njohur: Soros kërkon të zhysë planetin në epokën mesjetare, ja pse mbështes Trump

Reagimi i Edi Paloka

Coronavirusi është tek porta !

Dje ndoqa disa reagime të shkëputura të mjekëve në intervista dhe në rrjet, që deklaronin se as për ata nuk janë siguruar mjetet me elementare të mbrojtjes.

Me deklaratat propagandistike të Hygertes (si ato të Xhaçkës për tërmetin) e thirrje të çuditshme për “vetëkarantinë” , nuk kemi gjë në vijë!

Me këtë kryeministër e këtë qeveri jemi në duart e Zotit! Zoti na ruajt!