Dy vjet pa paga, naftëtarët protestojnë në rrugët e qytetit

Naftëtarët e Ballshit protestojnë duke marshuar drejt rrugëve të qytetit.

Marshimi ka nisur prej godinës ku prej disa ditësh 10 punonjës të kësaj uzine kane hyrë në grevë urie.

Disa qindra punonjës të sektorit të naftës, i janë bashkuar kësaj proteste, ndërkohë që në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe disa minatorë të Bulqizës.

LEXO EDHE  Tjetër pacient humb jetën nga Covid-19, shkon në 23 numri i viktimave

Protesta ka nisur me thirrjet para portës së uzinës dhe ka vijuar me një marshim drejt qendrës së Ballshit.

“Jam punëtor i pa paguar, kam dy vjet pa marrë rrogën. Duam paret tona”, ishin disa nga thirrjet e punëtorëve që protestuan.