Kroos dhe Ramos nuk mjaftojnë, Celta shtang Realin në “Bernabeu”

Real Madridi do të dalë me një barazim 2-2 nga Santiago Bernabeu pas sfidës së luftuar me Celta Vigon. Ishte një ndeshje me gola dhe emocione, në fund, megjithëse Reali dominoi, nuk mund të thuhet se Celta nuk e meritoi pikën pasi ka bërë një ndeshje të mirë, sidomos në mbrojtje.

Smolov ka shënuar golin e avantazhit për miqtë pas 7 minutave lojë. Toni Kroos ka barazuar pas shumë tentativave në pjesën e dytë.

LEXO EDHE  Video/ Futbollistja tenton të tregojë aftësitë e saj, por situata i del nga kontrolli

Ramos ka shënuar golin e avantazhit nga pika e bardhë e penalltisë. Kur u duk sikur Reali do të arrinte ta menaxhonte rezultatin deri në fund, Celta ka goditur përsëri vendasit me Mina.

Reali ruan vendin e parë, ndërsa Vigo ka marrë një pikë të rëndësishme për mbijetesën.