Trajneri i Belgjikës: Kam lojtar si Michael Jordan, do të fitojë dhe “Topin e Artë”

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, e konsideron Eden Hazard si Michael Jordanin e futbollit.

Gjithashtu për trajnerin spanjoll, fitimi i “Topit të Artë” nga Hazard është lehtësisht i arritshëm.

“Unë e shoh Hazard duke fituar ‘Topin e Artë’. Eden ka potencialin për ta fituar çmimin e madh prestigjioz individual. Ajo që ka bërë deri tani është për nivelin e këtij trofeu. 

“E ka treguar më së miri veten te Chelsea dhe në Francë. Starti i tij te Real Madridi? Është e vështirë për një të huaj që të jetë direkt referencë e një klubi kaq të madh, që punon për të fituar titullin. Ai është një lojtar i mrekullueshëm, një Michael Jordan i futbollit”.

LEXO EDHE  Muça: Tirana e përqendruar te titulli, transferimi te Partizani? Nuk do të ndodh kurrë!