FOTO/ Zjarri në Shkodër, digjen 6 banesa

Një pallat është përfshirë nga flakët në Shkodër. Nga rënia e zjarrit në godinën që ndodhet pranë shkollës veterinare nuk raportohet për të lenuar, por ka dëme materiale. Akoma nuk dihen shkaqet e zjarrit, ndërkohë ekipet zjarrfikëse dhe policia kanë shkuar në vendngjarje.

“Rreth orës 15:40, në lagjen ‘Guerile’ ka rënë zjarr në një pallat dy katësh, ku janë djegur 6 hyrje apartmenti. Si pasojë ka vetëm me dëme materiale. Vazhdon puna për shuarjen e zjarrit nga sherbimet e Zjarrfikses. Shërbimet e Policisë kanë evakuar banorët dhe kanë vendosur perimetrin e sigurisë. Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Ligji i sponsorizimeve, kërkesa kryesore e Ligës së Futbollit