FOTO/ Rama takim sekret me Aleksin e Sorosit?

Kryeministri Edi Rama dhe djali i manjtit Xhorxh Soros, Aleks, ndodhen të dy në Mynih të Gjermanisë. Rama e ka bërë publike vendndodhjen pas publikimit të një videoje ku shfaqet bashkë me kryeministrin e Kanadasë. Në të njëjtin aktivitet ishte dhe Aleks Soros. Ky i fundit e ka njoftuar lokacionin përmes një postimi në Instagram.

Në një reagim në rrjet sociale, avokati Altin Goxhaj, i njohur për qëndrimin e tij kundër Sorosit, ka reaguar lidhur me faktin.

“Si i ndjek fati këta të dy more, gjithmonë rastisin bashkë në të njëjtën ditë, në të njëjtin qytet, me të njëjtët njerëz kur lëvizin jashtë! EDvEri dhe Alex Soros sot në Mynih me Trudonë e Kanadasë që i ka çorapet me bojna si Edi dhe Alexi.. Pas pune kanë Pizhama dhe Çorape Party..”, shkruan ai.

LEXO EDHE  Skandali me shpenzimet e Covid 19/ Eksperti plas ‘bombën’: QSUT po mbron ‘sekretin shtetëror’

Rama dhe Aleks Soros janë takuar disa herë së bashku. Në fotot e bëra publike, të dy janë shfaqur të buzëqeshur teksa pozonin krah njeri-tjetrit.