Lajm i keq për Interin, Sensi nuk luan kundër Lacios

Stefano Sensi ka pësuar një dëmtim dhe për pasojë do të mungojë në ndeshjen e ditës së diel kundër Lacios.

Mesfushori i talentuar është dëmtuar në kyçin e këmbës së majtë, në ndeshjen që zikaltërit humbën ndaj Napolit. Sensi iu nënshtrua testeve mjekësore, që treguan se nuk mund të japë kontribut në këtë përballje mes dy skuadrave pretendente të Serisë A.

LEXO EDHE  Olimpiakos shokon Arsenalin, e eliminon nga Europa League

Një vlerësim më i saktë për shkallën e plotë të dëmtimit të 24-vjeçarit do të jepet në ditët në vijim. Në ndeshjen vendimtare kundër Lacios, Conte përveç Sensit duhet të bëjë edhe pa shërbimet e portierit Handanoviç, Esposito dhe Gigliardini.