Milan-Juventus, kështu priten të rreshtohen skuadrat

“San Siro” organizon një tjetër natë të madhe, pasi Zlatan Ibrahimovich dhe Cristiano Ronaldo bëhen gati për “betejë” në ndeshjen që Milani luan kundër Juventusit në Kupën e Italisë.

Kuqezinjtë për këtë ndeshje mund të ndryshojnë strategji dhe priten të rreshtohen me formacionin 4-2-3-1 me Ibrën si sulmues i vetëm. Kjo do të thotë që Ante Rebiç do të qëndrojë në krahun e majtë, ndërsa në krahun e djathtë pritet të veprojë Castillejo. Në mes tyre do të operojë Hakan Calhanoglu.

LEXO EDHE  Hakaj “harron” të kaluarën: Kam pak emocione për sfidën ndaj Partizanit, Vllaznia favorite për të fituar

Në krahun tjetër Juventusi, pritet të zbresë në fushë me formacionin 4-3-1-2, ku pas Cristiano Ronaldos dhe Paulo Dybalas do të jetë Aaron Ramsey.

Formacionet e mundshme:

Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Castillejo, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Juventus: Buffon; De Sciglio, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Ramsey; Cristiano Ronaldo, Dybala