Modelja lë vendlindjen e saj për Anglinë, ylli i Man.City i jep duart me anë të një telefonate

Modelja braziliane, Fernanda Queiroz, kishte lënë vendlindjen e saj dhe që prej muajit tetor jetonte në vilën e futbollistit të njohur të Manchester City-t, Gabriel Jesus.

Dyshja filluan të shoqëroheshim gjatë verës së kaluar, ndërsa në muajin tetor bukuroshja fluturoi për në Angli për të qenë pranë 22-vjeçarit, ku qëndroi për disa muaj.

Papritur, ylli i City-t telefonoi modelen teksa ajo ishte kthyer në Brazil për të vizituar familjen për tu ndarë përfundimisht me anë të telefonit.

LEXO EDHE  Liga e Futbollit nuk tërhiqet, Libohova: Qeveria me qasje kontroverse

Sipas mediave angleze, justifikimi i Jesus ka qenë dëshira e tij për tu fokusuar në karrierën futbollistike pa pasur shpërqëndrime nga jashtë, ndërkohë sipas të njëjtave raportime modelja ndihet e tradhtuar pasi sulmuesi i kishte premtuar një të ardhme së bashku.