VIDEO/ Rama në Abu Dhabi, ja kush e shoqëron dhe shkaku i udhëtimit…

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe, ku është pritur në një takim nga Princi i Kurorës Sheikh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan.

Rama njofton në rrjetet sociale se vizita ka të bëjë për Rindërtimin dhe Konferencën Donatorëve në Bruksel.

Në vizitën e tij në Abu Dhabi, Rama shoqërohet nga ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, por edhe nga këshilltari i tij, Endri Fuga.

LEXO EDHE  PD/ Pas Kukësit, Dibrës e Gjirokastrës, sot voton Berati

Pak ditë më parë qeveria publikoi shifrën zyrtare mbi dëmet e shkaktuara nga tërmeti, në shumën e 985 mln eurove.

Konferenca e Donatorëve në Bruksel do të mblidhet me 17 shkurt.