Korrupsion masiv qeveritar me qiratë / Denoncimi i fortë te Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka puiblikuar denoncimin e një punonjësi të Kadastrës, sipas të cilit ky institucion do të vendoset në disa ambiente në periferi të Tiranës, më konkretisht në Rinas.

Denoncuesja shkruan se është absurde zhvendosja e një institucioni që i shërben njerëzve në periferi, ndërkohë që punonjësit janë njoftuar q♪7 kostot e transportit t’i paguajnë punonjësit.

Ndërsa publikon denoncimin, Berisha shkruan se ky është korrupsion masiv qeveritar me qitarë për narko-institucionet.

Denoncimi i publikuar nga Berisha

Korrupsion masiv qeveritar me qerate per narkoinstitucionet!

Lexoni mesazhin e qyteterit dixhital. sb

Pershendetje drASHK vazhdon me parregullesi. Jam nje punonjese e ASHK. Un si çdo punonjes jam shqetesuar per njoftimet qe kemi marre per largimin nga godina aktuale e Drejtorive vendore (ish hipoteka) dhe zhvendosjen korruptive ne disa ambiente ne Rinas.

LEXO EDHE  Paloka ironizon Ramën: "Superhero" e ke kthyer Shqipërinë në kamp ferri

Kjo eshte absurde qe nje institucion qe eshte ne sherbim te njerezve te shkoj ne periferi te Tiranes.

Se dyti, supozojme qe eshte me mire per ne si punonjes dhe per sigurine tone, si do na siguroje institucioni transportin pa pagese (nderkoh qe jemi njoftuar qe do paguajm vet transportin).

Ky eshte nje absurditet dhe behet qellimisht qe te largohemi nga puna. Fshesa ne ASHK.

I nderuar si do sigurojme ne femijet kur do duhet minimalisht nje ore te vish nga ai destinacion dhe kur femijet tane mbarojne kopshtet e cerdhet ne oren 5? Ju lutem publikojeni kete mesazh ndoshta reflektohet.