E martë, Prill 7, 2020
Etiketimet Kadastra

Etiketim: Kadastra

Dhurimi i pronës pa tatim/ Kadastra Shtetërore sorollat qytetarët, ja ngërçi

Nga 1 janari kanë hyrë në fuqi ndryshimet e ligjit për heqjen e tatimit 15 për qind në rast të dhurimit të një pasurie...

Korrupsion masiv qeveritar me qiratë / Denoncimi i fortë te Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka puiblikuar denoncimin e një punonjësi të Kadastrës, sipas të cilit ky institucion do të vendoset në disa ambiente në periferi...

Furtuna në Kadastrën e Durrësit, ikën Liridon Pula/ Ja kush është...

Liridon Pula, i arrestuar për shpërdorim detyre, po që u la i lirë pas vendimit të Gjykatës së Apelit, është shkarkuar nga detyra e...

Përralla me gogol që u tregohen fëmijëve…/ Eksperti thumbon Lamen për...

Kreu i shoqatës së Gjeodeteve Romeo Nazarko, ka qenë i ftuar në studion e lajmeve të Fax News, ku ka folur lidhur me situatën...

Do çlirojmë Kadastrat nga rrethimi kriminal/ Rama gjen armikun e rradhës

Kadastrat do t’i çlirojmë nga rrethimi kriminal. Deklarata është bërë nga Kryeministri Edi Rama, i cili pas 6 vitesh në krye të qeverisjes së...

Furtunë në Kadastrën e Durrësit, arrestohen 18 zyrtarë dhe ish-zyrtarë/ Detajet...

Policia e Durrësit ka finalizuar operacionin Rodoni, që çoi në pranga 21 zyrtarë dhe ish-zyrtarë, kryesisht të Kadastrës apo ish-zyrtarë vendorë, në qytetin bregdetar....

Kadastra, qeveria cakton anëtarët e Këshillit Drejtues/ Emrat

Qeveria emëroi në mbledhjen e sotme anëtarët e Këshillit Drejtues të Agjensisë Shtetërore të Kadastrës, institucion i krijuar pas shkrirjes së Hipotekës me ALUIZNI-n,...
WhatsApp DENONCO