Ronaldo mesazh Sarrit: Dybala-n dhe Higuain i dua në fushë

Pas ndeshjes në Ligën e Kampioneve, ndaj Bayern Leverkusen, Cristiano Ronaldo i pyetur për treshen e sulmit mes tij, Higuain dhe Dybalas, ai deklaroi:

“Më pëlqen të luaj së bashku me Dybalan dhe Higuain. Kur luajmë të tre së bashku ka gjithmonë rezultat. Kënaqemi në fushë”.

“Por në futboll ekziston balanca e ekipit, elementi më thelbësor që të jep mundësinë të luftosh për trofetë më të mëdha, kështu që vendimet i takojnë trajnerit dhe ne duhet t’i respektojmë. Por nuk mund ta mohoj se ekipi duket më fluid kur jemi të tre në fushë”- ishin fjalët e portugezit.

LEXO EDHE  E paralajmëroi presidenti Halili, Tirana marrëveshje me tre futbollistë afrikanë

Në ndeshjen e kaluar Ronaldo dhe Higuain, e nisën ndeshjen si titullarë ku dhe luajtën të gjithë ndeshjen, ndërsa argjentinasi Dybala iu bashkua në pjesën e dytë në minutën e 66-të, ku dhe treshja në fjalë shkëlqeu, teksa Dybala dha dy asistimet për golat e Ronaldos dhe Higuain.