“E propozova unë”, gazetarja tregon historinë e dashurisë: E mora prej krahu dhe e çova tek prindërit

Gazetarja, Dasara Karaiskaj njihet si një nga personazhet që e shpreh mendimin e saj hapur në publik pa asnjë lloj hezitimi.

Desara ka treguar se ka qenë ajo që ka propozuar bashkëshortin. Në një intervistë të dhënë për emisionin “Vizioni i Pasdites” në Vizion Plus, Dasara është shprehur se ka qenë ajo që ka hedhur hapin e parë në lidhje.

“Pas 6 muajsh marrëdhënie edhe unë i dhashë drejtim vetë, vendosa vetë t’i jap drejtim. Pas gjashtë muaj bashkëjetesë me Damianon i thashë a i takojmë një herë ata të shtëpisë sime, jo për t’i dhënë një drejtim marrëdhënies por sepse prindërit e mi ishin jashtë dhe të rrinin te qetë.

 Ja ky është ai djali që po shoqërohem në këtë momente dhe nuk ka pasur në thelb një propozim martese. Ka qenë kjo, pastaj vajza dhe e neglizhuam shumë martesën”- ka thënë Desara.

LEXO EDHE  Muzika në zi/ Ndërron jetë nga koronavirusi këngëtari i famshëm! Emri (Foto)