Denoncimi i fortë/ Kryebashkiaku rilindas abuzon me ndihmat për tërmetin

Tërmeti i 26 nëntorit nxor edhe njëherë në pah, se pavarësisht fatkeqësive politika bën sërish ndarje kur vjen puna tek qytetarët.

Nja banor i Kamzës ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha, se si kryebashkaku Rakip Suli dhe njerëzit e tij po bëjnë ndarje të banorëve, duke ju dhënë ndihma vetëm atyre që janë me rilindjen.

Ja postimi i Berishës:

Akuzohet narkokryetari monist Rakip Suli per shperdorim dhe abuzim me ndihmat per termetin.

Miq, le tju beme thirrje qytetareve te demtuar nga termeti qe tju tregojne vendin Sulit dhe bandes se tij mafioze te ndihmave.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital! sb

Pershendetje Doktor!

Jam nga Burreli por jetoj ne Kamez, desha te ju informoj se ndihmat e te prekurve nga termeti po i shperndan Rakip Suli me shpuren e vet aty ku duan ato, po marrin vet dhe te afermit e tyre dhe po i shperdorojne. Problemi eshte se ato kane ardhur per te prekurit nga termeti e jo per militantet e PS. Kryesisht po shperndahen ne paskuqan dhe Valias te vjeter por nuk jane te prekur nga termeti

LEXO EDHE  Nishani: Jemi në kolaps total, duhet ndryshim i thellë