Derbi i kryeqytetit/ Partizani bëri ndarjen e tribunave të stadiumit, kundërshton Tirana

Më herët gjatë ditë së sotme klubi i Partizanit, si organizator i derbit që luhet të premten, bëri të ditur çmimet e biletave si dhe ndarjen e sektorëve të stadiumit “Air Albania”.

Ndërsa me anë të një deklarate të fundit në rrjetin social “Facebook”, ka reaguar klubi i Tiranës, ku bie në kundërshtim me ndarjen e sektorëve të stadiumit, në veçanti me tribunën “Fatmir Frashëri” duke kërkuar që t’i kalohet ekipit të Tiranës, për arsye sigurie.

LEXO EDHE  Vllaznia siguroi mbijetesën ndaj Besëlidhjes, Dedja: Nuk duhet të luajmë ndeshje të tilla, për të ardhmen vendos...

Deklarata e plotë e KF Tiranës: