Champions League/ Kualifikohet Liverpul dhe Napoli (Video)

Dy skuadrat e para që janë kualifikuar për në fazën tjetër 1/16, janë Liverpul dhe Napoli.

Anglezët mposhtën me rezultatin 0-2 austriakët e Salzburg, me dy gola brenda një minute.

LEXO EDHE  Spiropali-Shabanit: Të ha për mëngjes e me çfarë të duash

 

“The Red’s” e mbyllën në vendin e parë me 13 pikë, të ndjekur nga Napoli me 12 pikë, i cili fitoi bindshëm ndaj Genk, me rezultatin 4-0.