‘Shqiptar i mirë, shqiptar i vdekur’/ Neveritëse! Tifozët e Vardarit thirrje raciste pas tragjedisë së tërmetit

Janë ditë dhe momente delikate në Shqipërinë e goditur nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit që shkaktoi 51 viktima, por siç duket “kafshët” me tru (edhe pse duken më shumë si pa tru!) nuk njohin as tragjedi, as dhimbje dhe as kufi!

Kështu, përpara ndeshjes Vardar-Shkëndija, derbi i madh mes Shkupit dhe Tetovës, ose Maqedonisë dhe Shqipërisë, tifogrupi “Komiti” ka marshuar në rrugët e qytetit me fjalinë e pështirë “Shqiptari i mirë është shqiptari i vdekur”…

LEXO EDHE  Reforma Zgjedhore/ Varhelyi-Basha: Të përmbyllet pa vonesa, brenda 31 majit

Dikush duhet të marrë masa ndaj këtyre kafshëve! Shkëndija e Ernest Gjokës barazoi 2-2 në sfidën e zhvilluar si udhëtues, por shija e hidhur e një spektakli turpi nuk mund ta quajë më futboll! /Telesport