Seria A/ Supersfida Inter-Roma, hap javën e 15-të

Interi dhe Roma vihen përballë njëra-tjetrës mbrëmjen e sotme, ora 20:45.

Të dyja skuadrat po përjetojnë një fillim sezoni mjaft të fortë, teksa skuadra e Antonio Contes gjendet në vendin e parë në Seria A dhe vijnë pas gjashtë fitoreve radhazi, ndërsa dhe Roma me trajnerin e ri, Paulo Fonseca, po bën mirë ku në gjashtë ndeshjet e fundit ka fituar pesë dhe ka humbur një.

Për skuadrën zikaltër përveç mungesave afatgjata të Alexis Sanchez dhe Nicolo Barella, do të mungojnë dhe Roberto Gagliardini dhe Stefano Sensi.

LEXO EDHE  Si dështoi marrëveshja Milan-Rangnick, tekniku gjerman rrëfen gjithçka

Ndërsa dhe për Romën do të ketë mungesa të shumta, ku Pastore është thuajse jashtë, ndërsa të sigurt janë mungesat e Patrick Kluivert, Antonio Mirante, Davide Zappacosta si dhe mesfushori Cristante.

Formacionet e mundshme:

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Brozovic, Valero, Lazaro, Martinez, Lukaku

Roma: Lopez; Santon, Mancini, Smalling, Kolarov; Veretout, Diaëara; Mkhitaryan, Pellegrini, Under; Dzeko