Humbi ndaj Liverpool, Everton shkarkon trajnerin Marco Silva

Everton bën me dije se kanë shkëputur marrëdhëniet me trajnerin Marco Silva.

Shkarkimi ka ardhur pas rezultateve tejet të dobëta të skuadrës, ku pavarësisht blerjes së futbollistëve rezultat mungojnë, madje aktualisht skuadra gjendet në zonën e rënies nga kategoria.

LEXO EDHE  Humbi gjyqin ndaj ish-lojtarit të tij, revoltohet presidenti i klubit shqiptar: “Futbollisti më maskara që kam pasur”

Ndeshja e fundit që vendosi dhe fatin e trajnerit portugez ishte humbja në derbi ndaj Liverpool me rezultatin 2-5. Ndërkohë nuk dihet akoma se kush mund ta zëvendësojë atë.