Arsenal në krizë, humbet ndaj Brighton

Pas largimit të Unai Emery, situata nuk ka ndryshuar tek Arsenali, që ka humbur në ndeshjen e mbrëmshme  në shtëpi 1-2 përballë Brighton.

Kjo ishte ndeshja e nëntë që Arsenali nuk arrin të marrë një fitore. Në minutën e 36’ miqtë gjejnë golin e avantazhit me Webster. Arsenal mundohet të reagojë dhe pas pushimit gjen golin e barazimit me Lacazette.

Futja në fushë e Pepe ka ndryshuar lojën e Topçinjve, sidomos në sulm, por në kërkim të golit të fitores, Arsenal e ka pësuar sërish. Pas një aksioni të bukur, Brighton ka shënuar golin e avantazhit me Maupay në minutën e 80’.

LEXO EDHE  E bujshme/ Futbollisti shqiptar pranë kalimit te klubi i Premier League

Një gol i merituar i miqve, të cilët kanë luftuar për çdo top duke luajtur pa frikë ndaj një ekipi gjigant si Arsenal. Vendasit nuk arritën të reagonin dhe duhet të pranojnë përsëri humbjen.