Reshje bore në këto zona, mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Sipas Meteoalb, gjatë orëve të para të ditës në vendin tonë do të mbizotërojnë alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, por mesdita shton vranesirat në zonat perëndimore dhe gradualisht përfshijnë pjesën tjetër të vendit duke sjellë reshje shiu, në zonat veriore dhe juglindore do të ketë reshje dëbore.

LEXO EDHE  U qëllua nga një distancë e afërt/ Zbardhen detaje të reja nga vrasja e 71-vjeçarit

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 0 °C deri në 17 °C .

Era do të fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.