Atletico Madrid pranë firmës me talentin brazilian

Atletico Madrid pritet të nënshkruajnë me mesfushorin brazilian, Bruno Guimarares nga Athletico Paranaense.

22 vjeçari ishte në radarët e Flamengos, gjë që shpejtoi lëvizjen e spanjollëve.

Mesfushori do ti bashkohet Atleticos, për 30 milionë euro, ndërsa lëvizja pritet të ndodhë në merkaton e verës edhe pse është e mundur dhe në muajin janar. – raporton “Marca”

LEXO EDHE  Portieri Sorrentino: Ronaldo mban inat, pasi i prita penalltinë nuk më...

Bruno luajti shtatë ndeshje në kompeticionin e Copa Libertadores, duke shënuar 2 gola dhe asistuar në dy të tjerë.